30 stycznia br. podczas uroczystej zmiany służby asp. sztab. Arkadiusz Wnukowski usłyszał ostatni dzwonek, który był symbolicznym zakończeniem jego strażackiej służby. Po 25 latach przygody z mundurem, postanowił nieco zwolnić, przyhamować i cieszyć się dalszym życiem.
Arkadiusz Wnukowski w 1994 roku został słuchaczem Szkoły Aspirantów Pożarnictwa w Krakowie. Po ukończeniu szkoły, rozpoczął służbę w ówczesnej Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Objął stanowisko dowódcy zastępu i od samego początku swojej służby sprawdzał się w działaniach ratowniczo-gaśniczych ratując ludzkie życie, zdrowie czy dobytek. Arek jest też sportowcem, a szczególnie upodobał sobie biegi uliczne i półmaratony. Reprezentował z sukcesami naszą jednostkę w wielu biegach długodystansowych. Karierę strażacką zakończył na stanowisku dowódcy zmiany, przygotowując do tego niełatwego zawodu wielu młodych podwładnych.
Za swoje oddanie służbie i pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej otrzymał brązową odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, brązowy Medal za Długoletnią Służbę, złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa. Brał udział w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie powiatu koneckiego.
Za lata ofiarnej służby na rzecz bezpieczeństwa pożarowego w powiecie koneckim w imieniu własnym oraz wszystkich strażaków i pracowników komendy powiatowej podziękował komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich mł. bryg. Grzegorz Zieliński.
Na nowej drodze życia emeryta życzymy Arkowi wszelkiej pomyślności i radości.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Mariusz Czapelski

 

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Końskich

ul. Strażacka 14, 26-200 Końskie

Telefon kontaktowy

fax. 41 201 04 20

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/30f5yv6oll/SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 36

Odwiedzin od 05.02.2019 2182

Kubik-Rubik Joomla! Extensions